Нормативна база позашкільної освіти та виховної роботи

Continue reading “Нормативна база позашкільної освіти та виховної роботи”

ДОВІДНИК ДИРЕКТОРА ЗАКЛАДУ ПОЗАШКІЛЬНОЇ ОСВІТИ

Перелік актів законодавства, чинних відомчих нормативно-правових актів у галузі позашкільної освіти

І. Закони України

  1. Про освіту (від 05.09.2017 № 2145-VIII)
  2. Про позашкільну освіту (від 22.06.2000 № 1841-III)

ІІ. Укази Президента України

  1. Про гранти Президента України для обдарованої молоді (від 02.08.2000 № 945/2000)
  2. Про положення про стипендії Президента України для переможців Всеукраїнських учнівських олімпіад з базових навчальних предметів і Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук України (від 16.05.2006 № 396/2006)
  3. Про заходи щодо розвитку системи виявлення та підтримки обдарованих і талановитих дітей та молоді (від 30.09.2010 № 927/2010)

Continue reading “ДОВІДНИК ДИРЕКТОРА ЗАКЛАДУ ПОЗАШКІЛЬНОЇ ОСВІТИ”

Студентський відеоблогерський проєкт GLOBE

Студентський відеоблогерський проєкт GLOBE
Заявки на 2023 рік
Студентський відеоблогерський проєкт GLOBE
Вітаємо вчителів GLOBE!
Програма GLOBE приймає заявки від студентів на участь у команді GLOBE Student Vlogger (GSV) 2023/2024, і ми просимо вас надати цю можливість своїм студентам!
Щоб зрозуміти, що ця можливість означала для студентів-учасників, подивіться минулорічну добірку відео роздумів про їхній досвід GSV…

Підведені підсумки Всеукраїнського заочного конкурсу робіт юних фотоаматорів “Моя країна-Україна”

Національним еколого- натуралістичним центром учнівської молоді Міністерства освіти і науки України підведені підсумки Всеукраїнського заочного конкурсу робіт юних фотоаматорів “Моя країна-Україна”. Юні натуралісти Волині представили цікаві роботи та здобули призові місця. Щиро вітаємо із перемогою:
✔️дипломи І ступеня отримали: Баландіна Анастасія, вихованка еколого- натуралістичного відділу Володимирського центру позашкільної освіти; Воробей Кароліна, вихованка Волинського обласного еколого- натуралістичного центру Волинської обласної ради;
✔️дипломи ІІ ступеня- Кучма Лука, вихованець гуртків Волинського обласного еколого- натуралістичного центру Волинської обласної ради; Борсук Артем, вихованець комунального закладу “Палац учнівської молоді Луцької міської ради”, Токарський Артур, учень закладу освіти с. Перевали Турійської селищної ради; ✔️дипломи ІІІ ступеня здобули: Алексійчук Матвій, учень Уховецького ліцею Колодяжненської сільської ради, Максимець Юрій, вихованець комунального закладу ” Палац учнівської молоді Луцької міської ради”, Сірук Соломія, вихованка гуртків Волинського обласного еколого-натуралістичного центру Волинської обласної ради.

Профорієнтаційний захід «Професійна орієнтація учнівської молоді»

У кожної людини є свобода вибору. Вибір існує щоденно, щохвилини. Різний за своєю серйозністю. Неоднаковий за своїми наслідками. Одним із найважливіших кроків у житті є вибір професії. Адже займатися тим, що тебе цікавить, приносить радість, – одна з умов відчуття життєвої повноцінності.
Не дивлячись на складні події, які відбуваються в країні, ми не втрачаємо здатність долати серйозні життєві труднощі, досягати успіху і продовжуємо розвиватися попри складні умови воєнного часу.
У рамках обласної Природничої школи секцій «Мала лісова академія» (кер. Юлія Бондаренко) та дитячого екологічного парламенту «AKADEMY OF ECO-LEADERS» (кер. Юлія Терещук), здобувачів освіти 8-11 класів. Волинський обласний еколого- натуралістичний центр Волинської обласної ради організував профорієнтаційний захід «Професійна орієнтація учнівської молоді», до якого долучились понад 200 слухачів Волині.
На захід були запрошені партнери та представники різних вузів, з яким підписано меморандуми про співпрацю.
Відкривши захід, директор Центру Валентина Остапчук сконцентрувала свою увагу на важливості організації роботи Природничих шкіл та дитячого екологічного самоврядування, як найпотужнішої платформи для вибору майбутньої спеціальності.
Упродовж зустрічі майбутніх випускників було ознайомлено з вищими навчальними закладами та їх матеріально- технічною базою, факультетами, спеціальностями, роз’яснено умови вступу та переваги навчання саме в тому чи іншому закладі.
Головним аспектом зустрічі стала саме презентація напрямків діяльності вищих навчальних закладів. Перед вихованцями з профорієнтаційними доповідями виступили:
Ірина Бандура– секретар вступної компанії Луцького національного технічного університету ;
Ольга Караїм– кандидат економічних наук, доцент кафедри екології та охорони навколишнього середовища (факультету хімії, екології та фармації), куратор Наукового товариства аспірантів і студентів Волинського національного університету імені Лесі Українки;
Оксана Деркач– заступник директора з виховної роботи Шацького лісового фахового коледжу ім. В. В. Сулька;
Валентина Андреєва– доцент кафедри лісового та садово- паркового господарства ВНУ імені Лесі Українки;
Олександра Парійчук– відповідальний секретар приймальної комісії Академії рекреаційних технологій та права;
Під час бесіди майбутні студенти отримали ґрунтовні відповіді на свої запитання.
За допомогою платформи Вайбер створено групу, в якій постійно підтримується зв’язок із майбутніми вступниками та подається інформація щодо умов вступу, ознайомлення з університетами, факультетами та спеціальностями.
Тож, намагаємося вибудовувати нормальне, повноцінне життя в складних умовах та віримо в нашу перемогу!

Заняття “Облаштування кам’яного саду”

Для слухачів обласної Природничої школи секція “Флористика і ландшафтний дизайн” Лариса Коцун, доцент, кандидат біологічних наук ВНУ ім. Лесі Українки провела заняття “Облаштування кам’яного саду”. Учні ознайомилися з основними принципами художнього вираження природних гірських ландшафтів, альпійською гіркою, архітектурними і ландшафтними рокаріями, садом безперервного цвітіння та японським садом. Кам’яні сади добре підкреслюють природну красу рослин і створюють для них природнє оточення. Даний сад не вимагає складного догляду і облаштувати його можна у дворі будь-яких розмірів, в тому числі і на не рівних поверхнях або похилих ділянках. На завершення вихованці отримали завдання скласти проекти кам’яних садів своїх освітніх закладів.

Фермерство – це не просто робота, це життя. Школа юного фермера та ветеринара ВОЕНЦ

Фермер Юлія Малекс – справжній приклад того, як з малого господарства можна зробити успішний бізнес. Жителька Львівщини, вона живе на затишному хуторі, де працює на землі і доглядає за тваринами.
За багато років своєї праці, Юлія зуміла збільшити своє господарство та зробити його прибутковим. Вона вирощує овочі та фрукти, виготовляє мед та сир, а також займається розведенням домашніх тварин.
Не зважаючи на те, що життя на фермі може бути важким та повним викликів, Юлія завжди знаходить силу та енергію для того, щоб зробити своє господарство ще кращим. Вона завжди готова ділитися своїм досвідом та порадами з іншими фермерами, щоб допомогти їм удосконалити свої вміння та навички.
Фермерство – це не просто робота, це життя. Юлія Малекс це розуміє, і її любов до землі та тварин допомагає їй робити щось більше, ніж просто заробляти гроші. Вона створює продукти високої якості, які додають смаку та користі до столу тих, хто вірить у силу натуральної їжі та піклується про своє здоров’я.
Пропонуємо переглянути цікаві моменти заняття разом із нами⤵️⤵️⤵️

Підведені підсумки Всеукраїнського конкурсу навчально- методичних матеріалів та віртуальних ресурсів з еколого- натуралістичного напряму позашкільної освіти

Національним еколого- натуралістичним центром учнівської молоді МОН України підведені підсумки Всеукраїнського конкурсу навчально- методичних матеріалів та віртуальних ресурсів з еколого- натуралістичного напряму позашкільної освіти за 2022 рік. Волинські педагоги показали чимало актуальних напрацювань та здобули призові місця.
🔢Щиро вітаємо переможців всеукраїнського етапу, а саме:
☑️ Володимира Пшибельського (Володимир Пшибельський), заступника директора з навчально- методичної роботи Волинського обласного еколого- натуралістичного центру Волинської обласної ради (диплом І ступеня);
☑️ Світлану Сподарик, завідувача інструктивно- методичного відділу Волинського обласного еколого- натуралістичного центру Волинської обласної ради (диплом І ступеня);
☑️ Ірину Стрільчук (Ірина Стрільчук), методиста відділу зоології та тваринництва Волинського обласного еколого- натуралістичного центру Волинської обласної ради (диплом І ступеня);
☑️ Наталію Борсук, керівника гуртків КЗ “Палац учнівської молоді Луцької міської ради” (диплом І ступеня);
☑️ Юлію Терещук, практичного психолога Волинського обласного еколого- натуралістичного центру Волинської обласної ради (диплом ІІ ступеня);
☑️ Мирославу Котик (Мирослава Котик), завідувача відділу аграрних технологій Волинського обласного еколого- натуралістичного центру Волинської обласної ради (диплом ІІ ступеня);
☑️ Наталію Антонюк, керівника гуртків Ратнівського центру дитячої та юнацької творчості Ратнівської селищної ради (дипломом ІІ ступеня).

Інтегроване заняття “Цікаві історії від горобчика”

✅ Особливістю сучасних знань є їх інтеграція. У дітей досить рано з’являється свій “образ світу” і цілісність сприймання довкілля. І саме інтегровані заняття “вмикають” активні дійові сили дитини та розвивають внутрішній потенціал.
🐦🐦🐦 “Про все потрішки” мали можливість дізнатися вихованці студії раннього розвитку “Ластів’ята” Волинського обласного еколого-натуралістичного центру Волинської обласної ради на інтегрованому занятті “Цікаві історії від горобчика”. Діти познайомилися із способом життя дрібного птаства у природі, послухали аудіоказку “Пісня горобця”, порахували горошини та виконали пальчикову гімнастику, використовуючи природній матеріал, а саме горішок.
♦️ Час для гри, розваг, спостереження, самостійного спілкування промайнув дуже швидко…З’явилася можливість для творчості та самовираження. Виконуючи роботу “Валентинка для України” малюки вчилися компонувати паперове серце у жовто-блакитних кольорах та самостійно створювали прекрасне.
💙💛 Нехай “валентинки”, виготовлені дитячими руками, зігріють душі і серця наших захисників. А птахи, які є символом позитивних змін, принесуть на своїх крилах звістку про перемогу, мир та спокій в Україні.

Підбито підсумки Відкритого рейтингу якості позашкільної освіти «Золота когорта позашкільників»

Нещодавно було підбито підсумки Відкритого рейтингу якості позашкільної освіти «Золота когорта позашкільників», який проводиться щороку Національним еколого-натуралістичним центром учнівської молоді МОН України спільно із Всеукраїнською Асоціацією педагогів-позашкільників «Фактор» та Інститутом проблем виховання НАПН України.
За підсумками роботи журі колектив Волинського обласного еколого-натуралістичного центру Волинської обласної ради нагороджений як абсолютний переможець в категорії Рейтингу якості позашкільної освіти «Золота когорта позашкільників» дипломом «Флагман позашкільної освіти України» із врученням Вимпелу Всеукраїнської Асоціації педагогів-позашкільників «Фактор».
Ще одним досягненням колективу Центру стало нагородження відзнакою Національного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді Міністерства освіти і науки України «Свідоцтво досягнень».
За цією відзнакою стоїть колосальна робота педагогічного колективу та вихованців Центру!
З вірою у майбутнє –до нових ПЕРЕМОГ!