Довідковий матеріал «ЦІКАВЕ ПРО ФІАЛКИ»

Довідковий матеріал «ЦІКАВЕ ПРО ФІАЛКИ» – посилання.

Кімнатна фіалка (лат. Saintpaulia), або узамбарська фіалка – рід трав’янистих квітучих рослин сімейства геснерієві, широко поширений в кімнатному квітникарстві. У природі квітка фіалка росте в гірських регіонах Східної Африки — в Танзанії і Кенії, найчастіше вибираючи місця на терасах річок і біля водоспадів. Існує більше 20 видів фіалки узамбарскої. Відкрив цю дивовижну квітку в 1892 році барон Адальберт Вальтер Радкліфф Ле Тані Фон Сен-Поль, військовий комендант узамбарського округу, який в той час був частиною колонії Німеччини. Знаходився округ на території сучасних Бурундії, Руанди і Танзанії. Сен-Поль вислав насіння фіалки своєму батькові Ульріху Сен-Полю, президенту німецького Дендрологічного товариства, а той віддав їх ботаніку Вендланду, який в 1893 році виростив з насіння квітку і описав її як сенполію фіалкоквітучу, виділивши в окремий рід. У цьому ж році сенполія була представлена на виставці квітів в Генті, де було продано право на її промислове розведення. У 1927 році сенполії потрапили в Північну Америку і відразу ж завоювали на цьому материку небувалу популярність – до 1949 року було відомо вже більше 100 сортів кімнатної фіалки. Сьогодні ж рослина фіалка налічує 32 тисячі з гаком сортів, які є гібридами сенполії фіалкоквітучої і сенполії помилкової.

Сценарій екологічної казки «Лісова пригода»

Сценарій екологічної казки «Лісова пригода»  (автор Мельник Дарина, керівник гуртків Волинського обласного еколого-натуралістичного центру Волинської обласної ради)- посилання.

Мета: з допомогою театралізованого мистецтва показати важливість екологічно-доцільної поведінки в природі; навчити спостерігати, робити логічні висновки; виховувати екологічний світогляд.

ВИДАТНІ УКРАЇНЦІ У ТОПОНІМІЦІ МІСТ І СІЛ

ВИДАТНІ УКРАЇНЦІ У ТОПОНІМІЦІ МІСТ І СІЛ (ЗА МАТЕРІАЛАМИ ДИТЯЧОГО ТА ЮНАЦЬКОГО ФОРУМУ) – посилання.

Збірник створено за матеріалами дитячого та студентського форуму «Видатні українці у топоніміці міст і сіл», який був проведений Волинським обласним еколого-натуралістичним центром спільно із Луцьким педагогічним коледжем. В нього увійшли інформаційні повідомлення студентів та  вихованців гуртків про топонімічні одиниці названі на честь видатних українців  минулих літ і сьогодення.

Інформаційні повідомлення подаються в оригінальному трактуванні без правок і скорочень.

 

МОДЕРНІЗАЦІЯ ОРГАНІЗАЦІЇ ОСВІТНЬОГО ПРОЦЕСУ В ЗАКЛАДАХ ПОЗАШКІЛЬНОЇ ОСВІТИ

МОДЕРНІЗАЦІЯ ОРГАНІЗАЦІЇ ОСВІТНЬОГО ПРОЦЕСУ В ЗАКЛАДАХ ПОЗАШКІЛЬНОЇ ОСВІТИ НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ ПЕДАГОГІЧНИХ НАУК УКРАЇНИ ІНСТИТУТ ПРОБЛЕМ ВИХОВАННЯ (Методичний посібник) – посилання.

У методичному посібнику розкриваються концептуальні засади модернізації організації освітнього процесу в закладах позашкільної освіти, що базується
на застосуванні особистісно орієнтованого, діяльнісного, аксіологічного і компетентнісного підходів, де в зміст освіти інтегровані основні компетентності
особистості. Розробка проблеми пов’язана з приведенням змісту позашкільної
освіти у відповідність до сучасних вимог і визначенням таких організаційних
форм і методів, дидактичних засобів, які сприяють розв’язанню завдань навчання, виховання, розвитку, соціалізації підростаючого покоління у вільний час в закладах позашкільної освіти.
До методичного посібника увійшли навчальні програми з позашкільної освіти для різних напрямів і типів закладів позашкільної освіти Практичну цінність
мають представлені методичні рекомендації, що забезпечуватимуть реалізацію навчальних програм в освітньому процесі закладів позашкільної освіти.
Методичний посібник адресовано педагогічним працівникам закладів позашкільної освіти (керівникам гуртків, методистам), працівникам закладів
післядипломної педагогічної освіти, слухачам закладів післядипломної педагогічної освіти, викладачам закладів вищої освіти (викладачам педагогічних курсів, спецкурсів тощо), науковцям, аспірантам, студентам.

Атестація 2023- 2024

ПРОТОКОЛ №1 засідання атестаційної комісії Волинський обласний еколого-натуралістичний центр  Волинської обласної ради від 27 вересня  2023 р.

ПРОТОКОЛ №2 засідання атестаційної комісії Волинський обласний еколого-натуралістичний центр Волинської обласної ради від 10 жовтня 2023 р.

  1. а. Додаток до протоколу АК №2. Список педагогічних працівників ВОЕНЦ, які атестуються у 2023-2024 н.р.
  2. б. Додаток до протоколу АК №2. Графік роботи атестаційної комісії у 2023-2024 н.р. 

Інформативний онлайн стенд про атестацію у 2023-2024 н.р.

Вивчаємо маршрут організації атестації педпрацівників

Положення про атестацію педагогічних працівників

Атестаційні документи хто та які готує

Було – стало АТЕСТАЦІЯ

Кваліфікаційні вимоги до педагога

Моніторинг вивчення системи роботи педагога

Опрацьовуємо новий порядок комплексного оцінювання професійної діяльності педагогів

Методичні рекомендації щодо планування підвищення кваліфікації

Методичний кластер. Випуск ІІ. Методичні рекомендації для сучасного керівника гуртка закладів загальної середньої та позашкільної освіти

Методичний кластер. Випуск ІІ. Методичні рекомендації для сучасного керівника гуртка закладів загальної середньої та позашкільної освіти

Рекомендовано методичною радою Волинського обласного еколого-натуралістичного центру Волинської обласної ради (Протокол № 2 від 06.07.2022 року). Методичний кластер. Випуск ІІ. Методичні рекомендації для сучасного керівника гуртка закладів загальної середньої та позашкільної освіти. – Луцьк, 2022. – 33 с.
УКЛАДАЧ:
Пшибельський Володимир Володимирович, заступник директора з навчально-методичної роботи Волинського обласного еколого-натуралістичного центру Волинської обласної ради.
У збірнику запропоновані методичні поради щодо організації та
планування роботи керівників гуртків, секцій, студій, творчих учнівських
об’єднань, які супроводжуються коротким розумінням змісту гурткової роботи,
а також необхідною складовою нормативно-правової бази для ефективної
діяльності керівника гуртка закладів загальної середньої та позашкільної
роботи; знайомить із важливою ланкою педагогічного процесу, яка побудована
на партнерських засадах співорганізації та співдіяльності керівника гуртка-дитини-батьків в освітньому середовищі. Continue reading “Методичний кластер. Випуск ІІ. Методичні рекомендації для сучасного керівника гуртка закладів загальної середньої та позашкільної освіти”

МЕТОДИЧНИЙВЕКТОР: професійна компетентність методиста, як складова ефективної діяльності сучасного закладу позашкільної освіти

МЕТОДИЧНИЙВЕКТОР: професійна компетентність методиста, як складова ефективної діяльності сучасного закладу позашкільної освіти

Рекомендовано методичною радою Волинського обласного еколого-натуралістичного центру Волинської обласної ради (Протокол № 3 від
05.10.2022 року). Методичний вектор: професійна компетентність методиста, як складова ефективної діяльності сучасного закладу позашкільної освіти. – Луцьк, 2023. – 40 с.
УКЛАДАЧ:
Пшибельський Володимир Володимирович, заступник директора з навчально-методичної роботи Волинського обласного еколого-натуралістичного центру Волинської обласної ради.

У збірнику запропоновані поради щодо організації та налагодження
методичної роботи в закладі позашкільної освіти. Матеріали розраховані на вдосконалення діяльності методичної служби закладів позашкільної освіти та оптимальну організацію навчально-виховного процесу в них. Збірник «Методичний вектор: професійна компетентність методиста, як складова ефективної діяльності закладу позашкільної освіти» призначений для вдосконалення методичного супроводу освітнього процесу, який є важливим засобом розширення освітніх можливостей і перспектив професійного зростання педагогів в системі позашкільної освіти. Збірка може стати в пригоді кожному педагогу – досвідченому та молодому спеціалісту.

ЕКСПЕДИЦІЯ ЯК ФОРМА ЕКОЛОГО-КРАЄЗНАВЧОЇ РОБОТИ У ЗАКЛАДАХ ПОЗАШКІЛЬНОЇ ОСВІТИ (Методичний збірник)

ЕКСПЕДИЦІЯ ЯК ФОРМА ЕКОЛОГО-КРАЄЗНАВЧОЇ РОБОТИ У ЗАКЛАДАХ ПОЗАШКІЛЬНОЇ ОСВІТИ (Методичний збірник). Упорядник: Потапчук В. Д. – заступник директора з навчально-виховної роботи Волинського обласного еколого-натуралістичного центру Волинської обласної ради.

Методичний збірник містить теоретичні та практичні основи організації та
проведення еколого-краєзнавчих експедицій. Еколого-краєзнавча експедиція – сходинка до пізнання природи рідного краю, реалізації інтересів у вивченні навколишнього природного середовища своєї малої батьківщини, України та світу, формування еколого-натуралістичних та краєзнавчих знань, умінь і навичок засобами позашкільної освіти.
Збірник можна використовувати у багатьох напрямках гурткової роботи еколого-натуралістичного, краєзнавчого та туристичного спрямування у закладах середньої, позашкільної освіти та з метою профорієнтаційної роботи.
Його можна рекомендувати вчителям біології, географії, історії, керівникам
гуртків закладів позашкільної освіти, студентам педагогічних факультетів закладів вищої освіти.