Підведено підсумки обласної акції «eco Christmas tree» (зимовий еко-букет).

Підведено підсумки обласної акції👍 «eco Christmas tree» (зимовий еко-букет).❄️💐🌲❄️
Мета акції полягала в активізації дитячої творчості, еколого-естетичного та креативного розвитку учнівської молоді, плекання дбайливого ставлення до навколишнього середовища та залучення до громадського руху за збереження від порубок
дерев хвойних порід.🌲🌲🌲
В акції взяли учать понад 115 учасників з 26 територіальних громад та 3 міст.
Результати на сайті Центру за посиланням
👇👇👇 👇👇👇

Радіємо разом із нашими юннатами та бажаємо і надалі своєю роботою прославляти Волинь на теренах України

З метою привернення уваги учнівської молоді до проблем охорони птахів, виховання ціннісного ставлення до біорізноманіття, проведення широкої просвітницької роботи і практичних дій з охорони та збереження орнітофауни Національний еколого-натуралістичний центр учнівської молоді Міністерства освіти і науки України та Українське товариство охорони птахів провели щорічну природоохоронну акцію-конкурс «Синиця чубата-птах року 2021» .
У рамках конкурсу в навчальних закладах України було сплановано та проведено низку заходів, зокрема: вивчення біології синиць шляхом організації експедицій (екскурсій), виступи агітбригад, різноманітні конкурси, тематичні заняття, бесіди. Загалом на розгляд оргкомітету було представлено понад 1400 робіт.
Досить потужно продемонстрували свою роботу юннати Волині, виборовши 68 призових місць у різних номінаціях.
Серед них:
І місце – 23 учасники
ІІ місце – 22 учасники
ІІІ місце – 23 учасники.
Надзвичайно радіємо разом із нашими юннатами та бажаємо і надалі своєю роботою прославляти Волинь на теренах України 🇺🇦
Підсумковий наказ за посиланням ⤵️⤵️⤵️

Методичне об’єднання вчителів природничих дисциплін закладів освіти Боратинської сільської ради за темою “Формування екологічної компетентності учнів- пріоритет розвитку освіти”

12 січня 2022 року на базі Волинського обласного еколого-натуралістичного центру відбулось методичне об’єднання вчителів природничих дисциплін закладів освіти Боратинської сільської ради за темою “Формування екологічної компетентності учнів- пріоритет розвитку освіти”. Педагогічний колектив Центру привітав учасників заходу різдвяними піснеспівами . Спікером методичного об’ єднання виступила директор Центру Валентина Остапчук, яка розкрила особливості формування екологічноі компетентності у позакласній роботі.Також вчителі ознайомились із екологічним проектом “Вирощування картоплі в опалому листі” ( Потапчук В.Д ., заступник директора), змістом роботи груп раннього розвитку Ластів’ ята ( Москальчук Л .М., керівник гуртків), новітніми технологіями у внутрішньому озелененні ( Мартинюк Л.А , методист) , були учасниками майстер- класів із ландшафтного дизайну ( Кумановська Н.В., керівник гуртків), акваріумістики (Буднік С.В., Колосок А.М , керівники гуртків) , екозаняття з елементами методики виховання Монтессорі ( Бондаренко Ю.Ю., методист), практикуму ” Науковість і прогностичність освітнього процесу закладу позашкільної освіти” ( Сподарик С.О., завідувач відділом), фітовітальні “Сакральні символи украінського народу” ( Котик М.Є., завідувач відділом).На завершення відбувся круглий стіл, за яким педагоги закладів освіти окреслили план спільних дій щодо екологічного виховання учнівської молоді.

Continue reading “Методичне об’єднання вчителів природничих дисциплін закладів освіти Боратинської сільської ради за темою “Формування екологічної компетентності учнів- пріоритет розвитку освіти””

Робочий візит голови Волинської обласної ради до ВОЕНЦ

Голова Волинської обласної ради Григорій Недопад з робочим візитом відвідав Волинський обласний еколого- натуралістичний центр Волинської обласної ради. Директор центру, заслужений працівник освіти України Валентина Остапчук познайомила поважного гостя зі змістом діяльності та пріоритетними напрямками роботи установи. Волинський еколого- натуралістичний центр активно апробовує сучасні форми позашкільної еколого- натуралістичної роботи з дітьми. Основні напрямки роботи закладу – виховна, наукова, дослідницька, проєктна, координаційно- методична діяльність. Крім того, Валентина Остапчук наголосила на важливості таких складових діяльності позашкільної установи як біологічний, агробіологічний, зоологічний напрями, квітництво та ландшафтний дизайн.
Вони спрямовані на формування у молоді здатності до усвідомленого вибору майбутньої професії та екологічної компетентності. Основний акцент був зосереджений на обласній очно-заочній Природничій школі, в якій навчаються діти з усіх територіальних громад та виїзній освітній еко-лабораторії практичних дій “Від платформи – до платформи” як важливої ланки мобільної освіти в області.
Відрадно, що керівництво обласної ради приділяє належну увагу роботі обласних освітніх закладів, адже вони виховують та формують свідомість молодого покоління.

Continue reading “Робочий візит голови Волинської обласної ради до ВОЕНЦ”

У Волинському обласному еколого-натуралістичному центрі Волинської обласної ради відбулась «Новорічна феєрія талантів»

Новий рік – це казковий час чудес і радості. Адже саме новорічні свята дарують виконання найзаповітніших дитячих бажань, чудові подарунки, справжнього Діда Мороза, а головне – неповторну атмосферу чарівної казки. А ще, це час, коли кожна людина підводить підсумки, згадує неповторні моменти року, що минає.
29 грудня у Волинському обласному еколого-натуралістичному центрі Волинської обласної ради відбулась «Новорічна феєрія талантів», де ми згадували найяскравіші події року, та шанували наших юних обдарувань, адже у нас їх чимало. Які тільки форми не використовували вихованці, для демонстрації своїх досягнень… проєктну та наукову діяльність, театральний жанр, хореографічні та вокальні номери, і це далеко не повний список талантів, які презентували юннати на обласній сцені. До участі у заході були запрошені переможці конкурсів обласного та Всеукраїнського рівнів, активісти та зірочки. Новорічна феєрія об’єднала дітей усієї області, адже у заході приймали участь не лише юннати, які приїхали до Центру. По інший бік екрану, у режимі онлайн за перебігом свята спостерігали понад 70 вихованців зі всіх куточків Волині.
Кожен учасник дійства отримав подяку за особливі досягнення та перемоги у заходах обласного та всеукраїнського рівнів еколого-натуралістичного спрямування та новорічний подарунок.
Із масою вражень, мрій та сподівань входимо в Новий 2022 рік до нових перемог та звершень.

Continue reading “У Волинському обласному еколого-натуралістичному центрі Волинської обласної ради відбулась «Новорічна феєрія талантів»”

Наказ про підсумки обласного етапу Всеукраїнського конкурсу програм, навчально-методичних матеріалів та віртуальних ресурсів з еколого-натуралістичного напрямку позашкільної освіти

Наказ про підсумки обласного етапу Всеукраїнського конкурсу програм, навчально-методичних матеріалів та віртуальних ресурсів з еколого-натуралістичного напрямку позашкільної освіти