ВІТАЄМО З ДНЕМ ПОЗАШКІЛЛЯ ❤️

Освіта — складний, різновекторний та нескінченний процес, позашкільна освіта — його невід’ємна складова.
Позашкілля сприяє розкриттю талантів та розвитку здібностей, закладає моральні та інтелектуальні основи подальших професійних звершень!
Дорогі педагоги, колеги та друзі, ваша педагогічна майстерність, особиста харизма та відданість своїй справі — це справжній скарб!
Команда Волинського обласного еколого- натуралістичного центру Волинської обласної ради щиро бажає вам нестримного потоку творчості та натхнення! Зберігайте своє безцінне терпіння та примножуйте свою мудрість! Розкривайте юні таланти та розкривайтесь разом із ними!
Будьте щасливі❤️
  
  

Відбулося засідання розширенної педагогічної ради “Інноваційні форми роботи у формуванні екологічних компетентностей учнівської та студентської молоді в закладах освіти територіальних громад”

🖋У Волинському обласному еколого- натуралістичному центрі Волинської обласної ради відбулося засідання розширенної педагогічної ради “Інноваційні форми роботи у формуванні екологічних компетентностей учнівської та студентської молоді в закладах освіти територіальних громад” за участю керівників гуртків- сумісників територіальних громад області.
➡️Під час педради була висвітлена досить актуальна тема щодо вміння педколективу орієнтуватися в умовах, що змінюються і контролювати якісний розвиток системи освітнього процесу, формуючи особистість дитини та розвиваючи її творчий потенціал.
✔️Педагогічна рада проходила у формі дослідження, саме такий варіант проведення обрала директорка Центру Валентина Остапчук. Вона зазначила, що модернізація змісту інноваційного освітнього середовища має здійснюватися шляхом запровадження комплексу інноваційних науково- методичних, освітніх, виховних, творчих та управлінських проєктів.
✔️Засідання педради пройшло активно, творчо, цікаво і мало високий коефіцієнт корисної дії для роботи педагогів щодо пошуку нових форм роботи кожного керівника гуртка задля формування компетенцій дітей, забезпечення освітніх закладів області сучасним програмно- методичним інструментарієм позашкільного освітньо- виховного процесу з метою розкриття індивідуальних можливостей кожної дитини.
На продовження педради окремі педагоги презентували свої напрацювання на шляху до створення сучасного освітнього середовища:▪️Ірина Стрільчук, методист Центру підготувала доповідь щодо модернізації освітніх форм та методів при організації зоологічної освіти в області. ▪️Людмила Шептур, керівник гуртків ВОЕНЦ розповіла про використання у своїй роботі інтерактивних методів, як підвищення ефективності і якості гурткової роботи. ▪️Ольга Сергійчук, керівник гуртків ВОЕНЦ в свою чергу продемонструвала елементи дослідництва, які впроваджує під час проведення своїх занять. ▪️Лідія Корецька, поділилася з присутніми результатом роботи на “теплій клумбі”, що експериментнально заклали із вихованцями свого гуртка на території Замшанівського ліцею. На завершення ▪️Володимир Пшибельський, заступник директора наголосив на впровадженні Центром обласного науково- методичного проєкту “Якісна позашкільна освіта. Методичний хаб”, мета якого підвищення фахової обізнаності та обмін методичною інформацією між педагогами області.
Підсумовуючи напрапрацьовані технології інноваційної діяльності, цитуючи В.Сухомлинського, ▪️Валентина Остапчук завершила засідання педагогічної ради.
На розгляд педагогічного колективу було винесено напрацьоване рішення педагогічної ради, за яке проголосували одноголосно. Прийняте рішення буде опубліковане на сайті ВОЕНЦ. Також обговорили освітню програму на 2022- 2023 навчальний рік.

Continue reading “Відбулося засідання розширенної педагогічної ради “Інноваційні форми роботи у формуванні екологічних компетентностей учнівської та студентської молоді в закладах освіти територіальних громад””

🌲”Мала лісова академія”🌲

У нашій обласній Природничій школи секції 🌲“Мала лісова академія”🌲 розпочався новий навчальний рік! Новий навчальний рік – це завжди початок чогось нового, новий крок👣 уперед.
Попри всі труднощі і виклики, які стоять перед нами, ми зробили цей крок👣 сміливо та впевнено💪
Заняття розпочала Юлія Бондаренко, методист центру, координатор “Малої лісової академії”, розповіла про особливості та перспективи роботи даної секції. З вітальними словом до слухачів школи звернувся заступник центру з навчально-виховної роботи Валерій Потапчук , який зосередив увагу на роботі даного напрямку.
Другим блоком лекції став виступ заступниці директора з виховної роботи Шацького лісового фахового коледжу імені В.В. Сулька Оксани Деркач, яка наголосила на важливості лісівничої професії.
Під час зустрічі практичний психолог ВОЕНЦ Юлія Терещук розповіла як процес навчання впливає на фізичне та ментальне здоров’я і налаштувала всіх присутніх на подальший навчальний рік.
Приємним моментом також стала зустріч з письменником, заступником головного редактора Волинської газети, прес- секретарем Волинського обласного управління лісового та мисливського господарства Сергієм Цюрцем, який розкрив актуальність питань лісової галузі для сучасної молоді.
На завершення заступниця директора ВОЕНЦ Ольга Омелько побажала всім учасникам обласної Природничої школи секції “Мала лісова академія” успіхів, плідної роботи протягом навчального року, нових досягнень та яскравих вражень на кожному занятті.

Continue reading “🌲”Мала лісова академія”🌲”

Круглий стіл “Ефективне самооцінювання”

Початок нового навчального року для педагогів Центру став досить плідним щодо співпраці з Управління Державної служби якості освіти у Волинській області. Головний спеціаліст відділу інституційного аудиту управління Державної служби якості освіти Світлана Андрійчук,
у форматі круглого столу, для працівників Центру надала фахову консультацію щодо ефективного самооцінювання, розбудови і функціонування у закладах освіти внутрішньої системи забезбечення якості освіти. Професійно презентувала механізми підготовки та проведення процедури інституційного аудиту.

Розпочала роботу секція “‘Флористика та ландшафтний дизайн” обласної Природничої школи ВОЕНЦ

✅Розпочала роботу секція “‘Флористика та ландшафтний дизайн” обласної Природничої школи Волинського обласного еколого- натуралістичного центру Волинської обласної ради. ▪️Перший спікер заняття Лариса Мартинюк, методист Центру розкрила тему “Флористика – це мистецтво відчувати красу”. Ознайомила з особливостями, вимогами, якостями, навичками професії флориста. Відмітила, що це творчий фах і одного бажання до навчання недостатньо. Кожен повинен мати великий стимул і багату фантазію, щоб почати працювати на цій ниві. ▪️Другий спікер заняття Маргарита Лукашук, майстер виробничого навчання технічного фахового коледжу ЛНТУ розповіла про актуальність професії флорист і дизайнер та презентувала навчально- виробничий процес Коледжу. ▪️Директор Центру Валентина Остапчук зосередила увагу вихованців на важливості роботі секції, допрофільному навчанні та перспективах розвитку співпраці з технічним коледжом. Флористика – це ремесло, а не професія, оскільки винагородою за роботу флористів виступають не тільки гроші, але і задоволення від результатів своєї праці.

Continue reading “Розпочала роботу секція “‘Флористика та ландшафтний дизайн” обласної Природничої школи ВОЕНЦ”

Головний екологічний позашкільний заклад області знову для усіх відкрив свої обійми

Головний екологічний позашкільний заклад області знову для усіх відкрив свої обійми. Урочисто розпочато новий навчальних рік та пройшов традиційний День день юнната, який проводився під гаслом «Ми українці: честь і слава незламним!», що стартував в рамках Всеукраїнської акції «День натураліста», в котрій приймають активну участь юннати і вихованці нашого краю.
Сотні дітей отримали незабутні емоції від еко-вистави, майстер-класів, спілкування, презентацій, екскурсії по гуртках екологічного Центру та цікаві локації:
– eco speaking vibe;
– квітковий вернісаж;
– юні обдарування;
– eco garden;
– green school.
В екологічному містечку була феєрія заходів:
– ярмарок виробів ручної роботи;
– безкоштовні творчі майстер-класи;
– ексклюзивна фотовиставка;
– наукові пікніки та досліди з мікроскопами;
– інтерактивні ігри;
-патріотичний флешмоб;
– екскурсія територією та лабораторіями Центру.
Валентина Остапчук, директор Центру, в рамках екозаходу ґрунтовніше ознайомила учасників з роботою Волинського обласного еколого-натуралістичного центру та наголосила на важливості позашкільної освіти для розвитку дитини.
Запрошуємо на гуртки усіх бажаючих! З радістю максимально розкриємо потенціал ваших дітей.
Попереду успіх, стартуємо разом!

Continue reading “Головний екологічний позашкільний заклад області знову для усіх відкрив свої обійми”

Розпочала онлайн роботу секція «Юні медики» обласної очно-дистанційної Природничої школи

З метою формування розуміння необхідності збереження та зміцнення здоров’я, виховання правильних поглядів на залежність здоров’я людини від екологічних факторів, розвитку здатності особистості до виробничої та дослідницької діяльності, здійснення професійної орієнтації на базі Волинського обласного еколого-натуралістичного центру Волинської обласної ради розпочала онлайн роботу секція «Юні медики» обласної очно-дистанційної Природничої школи. З вітальним словом до слухачів школи звернувся Валерій Потапчук, заступник директора з навчально-виховної роботи. Він також ознайомив з різними напрямками роботи закладу та зосередив увагу на роботі секцій Природничої школи. Наталія Будапроста, методист відділу біології привітала слухачів із початком навчання та ознайомила з основною метою створення відділення «Юні медики», розповіла про навчальну програму. Спікером першого занятті за темою «Допрофесійна підготовка учнів за медичними спеціальностями» був декан медичного факультету Волинського національного університету ім. Лесі Українки, кандидат біологічних наук, доцент Андрій Поручинський. Науковець зазначив, що професія лікаря є однією з найпрестижніших на сьогоднішній день. Ознайомлення з медичною наукою дає можливість краще розуміти біологію людини та свідомо поставитися до вибору майбутньої професії. Декан ознайомив з роботою медичного факультету, основними спеціальностями та умовами вступу до вишу. Заступник директора з навчально- методичної роботи ВОЕНЦ, Володимир Пшибельський в свою чергу акцентував увагу слухачів на перспективах розвитку співпраці з медичним факультетом та зазначив, що освітні зміни можуть бути якісними та ефективними лише, якщо вони здійснюються у тісному симбіозі.

Continue reading “Розпочала онлайн роботу секція «Юні медики» обласної очно-дистанційної Природничої школи”

Запис вебінарів щодо надання першої психологічної допомоги та психологічна допомога при втраті

 Я-поруч! Я-психолог! Як надавати першу психологічну допомогу. 01.03.2022 – https://www.youtube.com/watch?v=AwYQyFZdbv8&t=128s
“Перша психологічна допомога у разі гострих реакцій на травмівну подію” 02.03.2022 – https://www.youtube.com/watch?v=S3m00j4Has8&t=75s
Мама, війна! Як допомогти та підтримати дитину під час бойових дій 03.03.2022 – https://www.youtube.com/watch?v=FnjGLQt3nQ8&t=102s
Психологічна допомога під час втрати 05.03.2022 – https://www.youtube.com/watch?v=eSnxW3hMV2E
Як допомогти впоратися з болючим відчуттям тривоги у дні війни 06.03.2022 – https://www.youtube.com/watch?v=fqKGRS4vHzI&t=5s
ПЕРША ДОПОМОГА запобігання розвитку хронічної тривожності й розвитку ПТСР 07.03.2022 – https://www.youtube.com/watch?v=qdS2QKV981Q&t=83s

Continue reading “Запис вебінарів щодо надання першої психологічної допомоги та психологічна допомога при втраті”