Навчально-пізнавальний екологічний квест “За чисте довкілля”

Світ, який оточує людину – це, передусім, світ природи з безмежним багатством, невичерпною красою, і саме природа – це благородне джерело навчання і виховання особистості. Саме тому сьогодні педагоги Волинського обласного еколого- натуралістичного центру Волинської обласної ради, Світлана Сірман та Руслана Уєвич, провели навчально-пізнавальний екологічний квест “За чисте довкілля”. Поринувши у атмосферу казкової природи, гуртківці під час квесту відвідали 6 станцій, на яких визначали діаметр дерев, ознайомилися з правилами поведінки в природі, розпізнавали червонокнижних тварин і пройшли тестування. Відкривши для себе багато нового, діти отримали безліч позитивних вражень та емоцій.

Тиждень безпеки у ВОЕНЦ

Сьогодні у рамках програми Тижня безпеки у Волинський обласний еколого-натуралістичний центр Волинської обласної ради завітав 1 ДПРЗ 1ДПРЧ (Державний пожежно-рятувальний загін) у складі начальника караулу капітана Драги О.М., водія сержанта Баштана І.М., пожежного-рятувальника сержанта Кокоця В.М., пожежного-рятувальника сержанта Жиліча О.М.
Гуртківцям Центру розповіли про техніку безпеки та дії при пожежах та надзвичайних ситуаціях, показали особливості спеціальної техніки особистий інвентар рятувальника.
Також діти у пізнавальній та навчальній формі спробувати себе у ролі справжніх ДСНСників, детальніше ознайомившись з пожежним рукавом та відчути, як це ліквідовувати палаючу небезпеку.
 

Дослідницька платформа – екосад!

Волинський обласний еколого- натуралістичний центр Волинської обласної ради спільно з факультетом аграрних технологій та екології Луцький національний технічний університет в рамках проєкту «Сади Перемоги» на території Луцького національного технічного університету восени було закладено фруктовий екосад, який є дослідницькою платформою як для студентів, так і для слухачів очно-заочної обласної Природничої школи секції «Юні аграрії і бджолярі». Сьогодні було організовано практичне заняття по догляду за молодим садом, проведено наукові дослідження, спостереження, визначено приживленість дерев після осінньої посадки, а також проведено фенологічні спостереження за ростом і розвитком дерев. Провели ряд агротехнічних заходів- це обкопування дерев і їх полив з послідуючим мульчуванням скошеною травою, що дає нам покращити доступи вологи та повітря до кореневої системи та збагатити ґрунт мікро і макроелементами.
Було узгоджено графіки проведення науково-практичних робіт по саду в період вегетації.

Відбулась онлайн-зустріч з дослідницькою станцією імені Вернадського

Учасники усіх відділень Природничої школи під керівництвом директора Центру Валентини Остапчук взяли участь у онлайн зв’язку з дослідницькою станцією імені Вернадського.
Проведення наукових досліджень на шостому континенті – головна мета станції “Академік Вернадський”. Вся життєдіяльність станції та Національного антарктичного наукового центру підпорядковані цій меті, і останній є національним оператором України в Антарктиці.
Для вихованців була проведена онлайн-екскурсія територією та базою, розташованою на Антарктичному континенті. Бажаючі могли задати питання, поспілкуватися та дізнатися більше про наукову діяльність, яку здійснюють полярники.

#ТижденьБезпеки у ВОЕНЦ

Думаєте, розважалися? Та ні, – навчались і правила безпеки повторювали! І як дорогу переходити, і як від грози вберегтися, і з незнайомими предметами, як поводитися…
Життя – це найдорожчий скарб. Але в дитинстві ми не розуміємо, що ним треба дорожити і берегти. В цей час майбутнє уявляється безхмарним, а життя – безкінечним. Та насправді це не так, мить – і яскраві фарби радості змінюються на сумні відтінки біди. А щоб цього не сталося, в рамках тижня безпеки дитини, практичний психолог Волинського обласного еколого-натуралістичного центру Волинської обласної ради Юлія Терещук надала потрібні знання і вміння для найменших вихованців Центру, а також, як діяти в тій чи іншій ситуації, ознайомила із правилами техніки безпеки та як чітко їх дотримуватись.

Відкриття дитячого фестивалю “Мій маленький театр”

У цей сонячний день, гуртківці Волинського обласного еколого-натуралістичного центру Волинської обласної ради “Театр ляльок” (керівник Дмитро Балецький) були учасниками відкриття дитячого фестивалю “Мій маленький театр”, де показали для гостей бібліотеки для дітей бібліотеки-студії “ДіМ” цікаву та динамічну казку “Чарівна торбинка”.
Розвиваємось та навчаємо граючи – основні принципи роботи з ляльками-рукавичками та прикладним інвентарем акторів даного театру.
І як приємний бонус для учасників фестивалю були приготовані подяки та подарунки за проведену діяльність.

Дослідницькі ділянки – простір для роботи, творчості та навчання

 
💚 Свіжа трава – безцінний ресурс в органічному землеробстві. Не існує органічного сміття. Вся відмерла органіка, яка здається зайвою і непотрібною – незамінна і навіть дуже важлива. Це мульча – захист кореневої системи від перегріву та надмірного випаровування вологи. Це їжа тих живих організмів, які невтомно працюють над збагаченням наших ґрунтів поживними речовинами. Як результат роботи ґрунтової біоти – компост. І не завжди потрібно мати компостер, щоб запустити природні процеси. Перетворення органічних решток буде однозначно успішним, якщо просто не заважати та не втручатись в прирордні процеси. Теплі грядки Розума мають міні – компостери, де невтомно над утворенням компосту працюють черв’яки, личинки бронзівок, мокриці, гриби та бактерії. Як результат ми маємо здорові рослини. Дослідницькі ділянки – простір для роботи, творчості та навчання. На світлинах – фрагменти занять “Юні дослідники природи” від Волинський обласний еколого – натуралістичний центр 💚

Проблеми енергозбереження та екології

На базі навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Волинській області, з метою формування у здобувачів освіти закладів професійної освіти нового світогляду на проблеми енергозбереження та екології, прищеплення ощадного та раціонального ставлення до використання енергетичних та природних ресурсів, залучення всіх учасників освітнього процесу до аналізу і пошуку механізмів вирішення актуальних проблем через розробку та реалізацію соціально-значущих проектів, інформаційно-просвітницьких програм, спрямованих на повоєнну відбудову енергетичної незалежності України та її сталий розвиток формування еко-культури відбулися підсумки обласного огляду-представлення організації роботи закладів професійної (професійно-технічної) освіти із формування енергоефективних та екологічних компетентностей у здобувачів освіти. Членами журі були також представники Волинського обласного еколого-натуралістичного центру Волинської обласної ради.

Систематичні дослідження, спостереження за ростом і розвитком дерев у ВОЕНЦ

Вихованці Волинського обласного еколого-натуралістичного центру Волинської обласної ради на базі Люблинецького ліцею Волинської обласної ради за сприянням Наталії Сіховської, селищної голови Люблинецької територіальної громади і протоієрея Матвія, настоятеля храму ВЕЛИКОМУЧЕНИКА І ЦІЛИТЕЛЯ ПАНТЕЛЕЙМОНА провели восени акцію «Посади дерево за себе і за свого друга, який поліг за Україну», де було закладено алею павловнії в смт Люблинець (повздовж дороги біля храму).
Хочемо відзначити, що всі саджанці, які були висаджені -прийнялися, завдяки належному догляду протоієрея Матвія та вихованців гуртків, які проводять дослідження, спостереження за ростом і розвитком дерев.