Гуртківці ВОЕНЦ досліджували особливості мурах

Колонії мурах – абсолютно необхідна частина лісової фауни, вони виконують безліч екологічних функцій. Недарма мурах прозвали санітарами лісу. За сезон один великий мурашник лісових мурах знищує від 100 тис. до 1 млн. комах. Поїдаючи насіння рослин, мурахи сприяють їх поширенню – адже не всю здобич їм вдається дотягнути до мурашника.
Найбільшу користь приносять види, які відносяться до роду і підроду Форміка, відомі під назвою «руді лісові мурахи». Саме цей трудовий колектив ми зустріли поблизу лісової дороги, та вирішили обгородити їхню домівку підручними матеріалами від випадкового наїзду транспорту. Гуртківці Волинського обласного еколого- натуралістичного центру Волинської обласної ради на місці розглянули особливості пробудження мурах після зимівлі, дізнались про цінність даних комах для лісу, як цілісної екосистеми.
Пам’ятайте що лісові мурахи – запорука здорового лісу.

Чергова палеонтологічна розвідка вихованцями в межах Волинської височини

Практичні знання гуртка “Основи палеонтології” дають вихованцям Волинського обласного еколого- натуралістичного центру Волинської обласної ради знання з історії розвитку живого на Землі. Адже вивчення давньої природи, передусім клімату, палеоекології та палеонтології – це ключ до розуміння сучасних трансформацій у географічній оболонці та кліматичній системі нашої планети.
Тому чергова палеонтологічна розвідка вихованцями в межах Волинської височини під час весняних канікул дала можливість дітям в природних умовах вивчати геологічну будову та викопний органічний матеріал цього регіону.

Волинський обласний еколого-натуралістичний центр Волинської обласної ради оновлює логотип закладу.

Волинський обласний еколого-натуралістичний центр Волинської обласної ради оновлює логотип закладу.
Перемогла робота Данилюк Дарини, учениці 10 класу ОЗЗСО “Рожищенський ліцей 3”
Загалом на конкурс було подано понад 200 робіт, найкращі із них відмічені у наказі⤵️⤵️⤵️

Обласний онлайн-семінар “Дослідження у закритому ґрунті як експериментально-науковий кластер в освітньому закладі”

Дослідження – це відкриття для учнів нових знань, можливостей та вмінь. Сьогодні педагоги Волинського обласного еколого-натуралістичного центру Волинської обласної ради спільно з ЗАКЛАДОМ ПОЗАШКІЛЬНОЇ ОСВІТИ “СТАНЦІЯ ЮНИХ НАТУРАЛІСТІВ М. КОВЕЛЯ” провели обласний онлайн-семінар “Дослідження у закритому ґрунті як експериментально-науковий кластер в освітньому закладі”. З вітальним словом до учасників семінару звернувся Володимир Пшибельський, заступник директора з навчально-методичної роботи ВОЕНЦ та розповів про інноваційні методи організації науково-дослідницької роботи з учнівською та студентською молоддю. Під час семінару виступили: Лариса Коцун, доцент, кандидат біологічних наук ВНУ ім. Лесі Українки ознайомила з агротехнікою вирощування культиварів деревних рослин в умовах закритого ґрунту. З важливим і актуальним питанням виступив Володимир Гаврилюк, кандидат сільськогосподарських наук, старший науковий співробітник, директор Поліської дослідної станції Національного наукового центру “Інститут ґрунтознавства та агрономії імені О. Н. Соколовського” з біологічними методами захисту рослин. Віра Бобчук, директор ЗПО “СТАНЦІЯ ЮНИХ НАТУРАЛІСТІВ М. КОВЕЛЯ” розповіла освітнє середовище сучасного закладу позашкільної освіти, як платформи розвитку творчої особистості. Наталія Майсак, методист ЗПО “СТАНЦІЯ ЮНИХ НАТУРАЛІСТІВ М.КОВЕЛЯ” поділилась досвідом дослідницької роботи з дітьми у теплиці. Світлана Сподарик, завідувач методичного відділу ВОЕНЦ – “Методичний аспект екологічної роботи у закладі освіти”. Педагоги поринули у світ казки “Зимовий сад – дослідницько- пошукова лабораторія освітнього закладу”, де вихованці Городоцького шкільного лісництва ознайомили із зимовим садом, який вони створили у своєму освітньому закладі під керівництвом Ніни Терещенко, вчителя біології. Лариса Мартинюк, методист ВОЕНЦ зауважила, що захід було проведено з метою активізації учнівської і студентської молоді до науково- дослідницької роботи. Важливо розуміти, що науково-дослідна діяльність учнів це процес спільної роботи учня і педагога. На завершення обговорили перспективи розвитку дослідницька в закладах освіти.

Луцький Зоопарк

23 березня вихованці гуртка “Основи фенології” Волинського обласного еколого- натуралістичного центру Волинської обласної ради (керівник Світлана Сподарик) відвідали Луцький Зоопарк з метою спостереження за весняними змінами у живій природі. Крім спостереження вихованці гуртка організували акцію – передали корм тваринам (пшеницю, яблука, крупи, бублики). Директор зоопарку, Людиила Денисенко, подякувала дітям, роздала презентаційну літературу та провела надзвичайно цікаву, дуже пізнавальну екскурсію. Розпочата сьогодні акція буде мати своє продовження адже Волинський обласний еколого- натуралістисний центр і Луцький зоопарк мають давні партнерські відносини.

Цікава та пізнавальна екскурсія

Продовжуючи екскурсію ми не могли не завітати до Дубенського центру національно- патріотичного виховання та туризму. Гуртківці та педагоги Волинського обласного еколого-натуралістичного центру Волинської обласної ради ознайомились з історією міста та дізнались багато нового від екскурсовода та колеги Володимира Сухолейстера, який провів нас у новостворений музей історії, показав різні воєнні “трофеї”, які наші захисники привезли у м. Дубно, як зразки російської агресії на українській землі.

Експерименти гуртківців ВОЕНЦ

Весна – найкраща пора для експериментів та дослідництва. На весняних канікулах вихованці гуртка “Ландшафтний дизайн” ВОЕНЦ експериментують з грушевими деревами, прищеплюючи їх на дику горобину, що зростають на території нашого Центру.
Цікаве поєднання двох різних видів, які різняться будовою листя, плодами на одному стовбурі. Такі дерева будуть гарно дивитися у ландшафтному дизайні декоративного парку чи саду. Пробуйте, експериментуйте, досліджуйте разом з нами!

Науково-методичний фестиваль ВОЕНЦ

Яким повинен бути педагог, щоб відповідати сучасним вимогам освіти, давати дитині найкращі знання, вміння і навички? На ці запитання можна було отримати відповідь під час методичного фестивалю, що відбувся 22 березня у Волинському обласному еколого-натуралістичному центрі Волинської обласної ради. На початку заходу, враховуючи аналіз анкет, практичний психолог Юлія Терещук охарактеризувала імідж педагога позашкільного закладу. Виявилось, що всі керівники гуртків Центру цікаві вихованцям, творчі і натхненні люди. Творчий педагог завжди у пошуку чогось нового і сучасного у своїй роботі. Саме це і засвідчила друга частина фестивалю, де керівники гуртків, методисти презентували інновації у своїй роботі: елементи арт-терапії, інтерактивні методи навчання, майстер-класи із закладання флораріума та розмноження рослин живцями, гідропоніка, елементи STRIM-освіти, флеш-тренінг, мікроскопічне дослідження, ІТ-освітні програми. На завершення модератор заходу Світлана Сподарик надала рекомендації щодо тренування поведінкової пластики, що важливо для кожного педагога. Володимир Пшибельський, заступник директора Центру з навчально-методичної роботи, відзначив успішність методичного заходу та підкреслив, що такі методичні дні не лише збагачують освітній процес, але також роблять вагомий внесок у підвищення рівня професійної майстерності педагогів.

Continue reading “Науково-методичний фестиваль ВОЕНЦ”