Довідковий матеріал «ЦІКАВЕ ПРО ФІАЛКИ»

Довідковий матеріал «ЦІКАВЕ ПРО ФІАЛКИ» – посилання.

Кімнатна фіалка (лат. Saintpaulia), або узамбарська фіалка – рід трав’янистих квітучих рослин сімейства геснерієві, широко поширений в кімнатному квітникарстві. У природі квітка фіалка росте в гірських регіонах Східної Африки — в Танзанії і Кенії, найчастіше вибираючи місця на терасах річок і біля водоспадів. Існує більше 20 видів фіалки узамбарскої. Відкрив цю дивовижну квітку в 1892 році барон Адальберт Вальтер Радкліфф Ле Тані Фон Сен-Поль, військовий комендант узамбарського округу, який в той час був частиною колонії Німеччини. Знаходився округ на території сучасних Бурундії, Руанди і Танзанії. Сен-Поль вислав насіння фіалки своєму батькові Ульріху Сен-Полю, президенту німецького Дендрологічного товариства, а той віддав їх ботаніку Вендланду, який в 1893 році виростив з насіння квітку і описав її як сенполію фіалкоквітучу, виділивши в окремий рід. У цьому ж році сенполія була представлена на виставці квітів в Генті, де було продано право на її промислове розведення. У 1927 році сенполії потрапили в Північну Америку і відразу ж завоювали на цьому материку небувалу популярність – до 1949 року було відомо вже більше 100 сортів кімнатної фіалки. Сьогодні ж рослина фіалка налічує 32 тисячі з гаком сортів, які є гібридами сенполії фіалкоквітучої і сенполії помилкової.

Сценарій екологічної казки «Лісова пригода»

Сценарій екологічної казки «Лісова пригода»  (автор Мельник Дарина, керівник гуртків Волинського обласного еколого-натуралістичного центру Волинської обласної ради)- посилання.

Мета: з допомогою театралізованого мистецтва показати важливість екологічно-доцільної поведінки в природі; навчити спостерігати, робити логічні висновки; виховувати екологічний світогляд.

ВИДАТНІ УКРАЇНЦІ У ТОПОНІМІЦІ МІСТ І СІЛ

ВИДАТНІ УКРАЇНЦІ У ТОПОНІМІЦІ МІСТ І СІЛ (ЗА МАТЕРІАЛАМИ ДИТЯЧОГО ТА ЮНАЦЬКОГО ФОРУМУ) – посилання.

Збірник створено за матеріалами дитячого та студентського форуму «Видатні українці у топоніміці міст і сіл», який був проведений Волинським обласним еколого-натуралістичним центром спільно із Луцьким педагогічним коледжем. В нього увійшли інформаційні повідомлення студентів та  вихованців гуртків про топонімічні одиниці названі на честь видатних українців  минулих літ і сьогодення.

Інформаційні повідомлення подаються в оригінальному трактуванні без правок і скорочень.

 

МОДЕРНІЗАЦІЯ ОРГАНІЗАЦІЇ ОСВІТНЬОГО ПРОЦЕСУ В ЗАКЛАДАХ ПОЗАШКІЛЬНОЇ ОСВІТИ

МОДЕРНІЗАЦІЯ ОРГАНІЗАЦІЇ ОСВІТНЬОГО ПРОЦЕСУ В ЗАКЛАДАХ ПОЗАШКІЛЬНОЇ ОСВІТИ НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ ПЕДАГОГІЧНИХ НАУК УКРАЇНИ ІНСТИТУТ ПРОБЛЕМ ВИХОВАННЯ (Методичний посібник) – посилання.

У методичному посібнику розкриваються концептуальні засади модернізації організації освітнього процесу в закладах позашкільної освіти, що базується
на застосуванні особистісно орієнтованого, діяльнісного, аксіологічного і компетентнісного підходів, де в зміст освіти інтегровані основні компетентності
особистості. Розробка проблеми пов’язана з приведенням змісту позашкільної
освіти у відповідність до сучасних вимог і визначенням таких організаційних
форм і методів, дидактичних засобів, які сприяють розв’язанню завдань навчання, виховання, розвитку, соціалізації підростаючого покоління у вільний час в закладах позашкільної освіти.
До методичного посібника увійшли навчальні програми з позашкільної освіти для різних напрямів і типів закладів позашкільної освіти Практичну цінність
мають представлені методичні рекомендації, що забезпечуватимуть реалізацію навчальних програм в освітньому процесі закладів позашкільної освіти.
Методичний посібник адресовано педагогічним працівникам закладів позашкільної освіти (керівникам гуртків, методистам), працівникам закладів
післядипломної педагогічної освіти, слухачам закладів післядипломної педагогічної освіти, викладачам закладів вищої освіти (викладачам педагогічних курсів, спецкурсів тощо), науковцям, аспірантам, студентам.