Еколого-натуралістичний напрям (цікаві посилання)

Відеоматеріал «Краса Волині» https://fb.watch/c1lntNnOEK/

Презентація «Стежками рідного краю» https://www.facebook.com/1367099603315257/posts/7600588259966329/

Заняття «Хвороби та шкідники розсади: способи профілактики і боротьби» https://www.facebook.com/1367099603315257/posts/7608739815817840/

Презентація «Харчові добавки Е-числа» https://www.facebook.com/1367099603315257/posts/7606166199408535/

Презентація «Кімнатні рослини»: https://youtu.be/ytqII4UqkaM

Майстер-клас «Сади для перемоги» (для вихованців 6-10 років): https://fb.watch/cLwUBhxzrN/

Майстер-клас «Горобинка-оберіг» (для вихованців 6-10 років): https://fb.watch/cMUcO42o6S/

Відеопрезентація «Пристосування організмів до життя в повітряно-наземному середовищі» (для вихованців 6-7 років): https://fb.watch/cMT-Np0jsV/

Continue reading “Еколого-натуралістичний напрям (цікаві посилання)”

Щирі вітання з Днем працівників освіти!

Шановні колеги!
Прийміть щирі вітання з Днем працівників освіти!
Це прекрасне свято всіх нас об’єднує у спільних помислах ‒ навчити молодь пізнавати навколишній світ, набувати необхідних знань, проявляти обдарованість, закласти моральні й духовні цінності, виховати достойних громадян Української держави.
Нехай Ваше добросовісне служіння справі, високий професіоналізм, творчий пошук стануть основою досягнення високих результатів. Хай завжди з Вами будуть упевненість у завтрашньому дні, а Вас оточують добросовісні учні, вдячні батьки, добрі і щирі колеги.
Щастя, здоров’я, радості, миру Вам і Вашим родинам!
▪️З повагою Валентина Остапчук, директор та колектив Волинського обласного еколого- натуралістичного центру Волинської обласної ради.

ВІТАЄМО З ДНЕМ ПОЗАШКІЛЛЯ ❤️

Освіта — складний, різновекторний та нескінченний процес, позашкільна освіта — його невід’ємна складова.
Позашкілля сприяє розкриттю талантів та розвитку здібностей, закладає моральні та інтелектуальні основи подальших професійних звершень!
Дорогі педагоги, колеги та друзі, ваша педагогічна майстерність, особиста харизма та відданість своїй справі — це справжній скарб!
Команда Волинського обласного еколого- натуралістичного центру Волинської обласної ради щиро бажає вам нестримного потоку творчості та натхнення! Зберігайте своє безцінне терпіння та примножуйте свою мудрість! Розкривайте юні таланти та розкривайтесь разом із ними!
Будьте щасливі❤️
  
  

Відбулося засідання розширенної педагогічної ради “Інноваційні форми роботи у формуванні екологічних компетентностей учнівської та студентської молоді в закладах освіти територіальних громад”

🖋У Волинському обласному еколого- натуралістичному центрі Волинської обласної ради відбулося засідання розширенної педагогічної ради “Інноваційні форми роботи у формуванні екологічних компетентностей учнівської та студентської молоді в закладах освіти територіальних громад” за участю керівників гуртків- сумісників територіальних громад області.
➡️Під час педради була висвітлена досить актуальна тема щодо вміння педколективу орієнтуватися в умовах, що змінюються і контролювати якісний розвиток системи освітнього процесу, формуючи особистість дитини та розвиваючи її творчий потенціал.
✔️Педагогічна рада проходила у формі дослідження, саме такий варіант проведення обрала директорка Центру Валентина Остапчук. Вона зазначила, що модернізація змісту інноваційного освітнього середовища має здійснюватися шляхом запровадження комплексу інноваційних науково- методичних, освітніх, виховних, творчих та управлінських проєктів.
✔️Засідання педради пройшло активно, творчо, цікаво і мало високий коефіцієнт корисної дії для роботи педагогів щодо пошуку нових форм роботи кожного керівника гуртка задля формування компетенцій дітей, забезпечення освітніх закладів області сучасним програмно- методичним інструментарієм позашкільного освітньо- виховного процесу з метою розкриття індивідуальних можливостей кожної дитини.
На продовження педради окремі педагоги презентували свої напрацювання на шляху до створення сучасного освітнього середовища:▪️Ірина Стрільчук, методист Центру підготувала доповідь щодо модернізації освітніх форм та методів при організації зоологічної освіти в області. ▪️Людмила Шептур, керівник гуртків ВОЕНЦ розповіла про використання у своїй роботі інтерактивних методів, як підвищення ефективності і якості гурткової роботи. ▪️Ольга Сергійчук, керівник гуртків ВОЕНЦ в свою чергу продемонструвала елементи дослідництва, які впроваджує під час проведення своїх занять. ▪️Лідія Корецька, поділилася з присутніми результатом роботи на “теплій клумбі”, що експериментнально заклали із вихованцями свого гуртка на території Замшанівського ліцею. На завершення ▪️Володимир Пшибельський, заступник директора наголосив на впровадженні Центром обласного науково- методичного проєкту “Якісна позашкільна освіта. Методичний хаб”, мета якого підвищення фахової обізнаності та обмін методичною інформацією між педагогами області.
Підсумовуючи напрапрацьовані технології інноваційної діяльності, цитуючи В.Сухомлинського, ▪️Валентина Остапчук завершила засідання педагогічної ради.
На розгляд педагогічного колективу було винесено напрацьоване рішення педагогічної ради, за яке проголосували одноголосно. Прийняте рішення буде опубліковане на сайті ВОЕНЦ. Також обговорили освітню програму на 2022- 2023 навчальний рік.

Continue reading “Відбулося засідання розширенної педагогічної ради “Інноваційні форми роботи у формуванні екологічних компетентностей учнівської та студентської молоді в закладах освіти територіальних громад””

🌲”Мала лісова академія”🌲

У нашій обласній Природничій школи секції 🌲“Мала лісова академія”🌲 розпочався новий навчальний рік! Новий навчальний рік – це завжди початок чогось нового, новий крок👣 уперед.
Попри всі труднощі і виклики, які стоять перед нами, ми зробили цей крок👣 сміливо та впевнено💪
Заняття розпочала Юлія Бондаренко, методист центру, координатор “Малої лісової академії”, розповіла про особливості та перспективи роботи даної секції. З вітальними словом до слухачів школи звернувся заступник центру з навчально-виховної роботи Валерій Потапчук , який зосередив увагу на роботі даного напрямку.
Другим блоком лекції став виступ заступниці директора з виховної роботи Шацького лісового фахового коледжу імені В.В. Сулька Оксани Деркач, яка наголосила на важливості лісівничої професії.
Під час зустрічі практичний психолог ВОЕНЦ Юлія Терещук розповіла як процес навчання впливає на фізичне та ментальне здоров’я і налаштувала всіх присутніх на подальший навчальний рік.
Приємним моментом також стала зустріч з письменником, заступником головного редактора Волинської газети, прес- секретарем Волинського обласного управління лісового та мисливського господарства Сергієм Цюрцем, який розкрив актуальність питань лісової галузі для сучасної молоді.
На завершення заступниця директора ВОЕНЦ Ольга Омелько побажала всім учасникам обласної Природничої школи секції “Мала лісова академія” успіхів, плідної роботи протягом навчального року, нових досягнень та яскравих вражень на кожному занятті.

Continue reading “🌲”Мала лісова академія”🌲”

Круглий стіл “Ефективне самооцінювання”

Початок нового навчального року для педагогів Центру став досить плідним щодо співпраці з Управління Державної служби якості освіти у Волинській області. Головний спеціаліст відділу інституційного аудиту управління Державної служби якості освіти Світлана Андрійчук,
у форматі круглого столу, для працівників Центру надала фахову консультацію щодо ефективного самооцінювання, розбудови і функціонування у закладах освіти внутрішньої системи забезбечення якості освіти. Професійно презентувала механізми підготовки та проведення процедури інституційного аудиту.

Розпочала роботу секція “‘Флористика та ландшафтний дизайн” обласної Природничої школи ВОЕНЦ

✅Розпочала роботу секція “‘Флористика та ландшафтний дизайн” обласної Природничої школи Волинського обласного еколого- натуралістичного центру Волинської обласної ради. ▪️Перший спікер заняття Лариса Мартинюк, методист Центру розкрила тему “Флористика – це мистецтво відчувати красу”. Ознайомила з особливостями, вимогами, якостями, навичками професії флориста. Відмітила, що це творчий фах і одного бажання до навчання недостатньо. Кожен повинен мати великий стимул і багату фантазію, щоб почати працювати на цій ниві. ▪️Другий спікер заняття Маргарита Лукашук, майстер виробничого навчання технічного фахового коледжу ЛНТУ розповіла про актуальність професії флорист і дизайнер та презентувала навчально- виробничий процес Коледжу. ▪️Директор Центру Валентина Остапчук зосередила увагу вихованців на важливості роботі секції, допрофільному навчанні та перспективах розвитку співпраці з технічним коледжом. Флористика – це ремесло, а не професія, оскільки винагородою за роботу флористів виступають не тільки гроші, але і задоволення від результатів своєї праці.

Continue reading “Розпочала роботу секція “‘Флористика та ландшафтний дизайн” обласної Природничої школи ВОЕНЦ”