Зліт учнівських лісництв – 2018

На базі Шацького лісового коледжу імені Валентина Сулька відбувся обласний зліт учнівських лісництв. Його провели управління освіти, науки та молоді обласної державної адміністрації та Волинський обласний еколого-натуралістичний центр.

впапоролпаивча6575445

У роботі зльоту брали участь команди 25 шкільних лісництв. Першого дня вони презентували роботу своїх учнівських лісництв, ділилися досвідом та напрацьованими матеріалами. Другого – захищали науково-дослідницькі роботи та змагалися у практичному турі.

вапра45345245443

пварпарар455434563

аварроолюоар435

Урочисте відкриття відбулося в актовому залі коледжу. Юних лісівників Волині привітали заступник начальника управління освіти, молоді та спорту Волинської облдержадміністрації Тетяна Соломіна, голова Шацької районної ради Сергій Карпук, директор Шацького лісового коледжу Ігор Жмурко та директор Волинського обласного еколого-натуралістичного центру Валентина Остапчук. Вони закликали присутніх брати активну участь у справі збереження природи та лісових масивів нашого краю, а переможцеві конкурсу – гідно представити Волинь на Всеукраїнському конкурсі.

вапролдбоьртпим865453

івапролд89652653653+

Звісно, на обласний зліт потрапили найкращі, вони виборювали право представляти Волинь на осінньому Всеукраїнському зльоті учнівських лісництв, що цьогоріч проходитиме в Сумах.

Ця боротьба була і цікавою, і напруженою водночас. Тривала упродовж двох днів. Юні лісівники захищали свої науково-дослідницькі роботи, над якими працювали упродовж навчального року, виконували завдання практичного туру, демонстрували свої вироби на виставці досягнень. Вона, до речі, зайняла увесь спортзал. Чого тут тільки не було. І вироби юних умільців, і колекції деревних порід та кущів, гербарії, зібрання комах і метеликів, навіть картини і різьблення по дереву і, звісно, детальні звіти про пророблену роботу. А всі юннати цьогоріч брали участь у Всеукраїнській акції Держлісагентства «Майбутнє лісу у твоїх руках», конкурсах творів та малюнків на теми «Людина і ліс» та «Охорона праці в лісовій галузі очима дітей», інших освітніх акційних заходах, мають за це дипломи і грамоти. Юні лісівники провадять велику роботу із озеленення шкільних територій, парків та сквериків рідних сіл, допомагають лісоводам садити, берегти, доглядати, охороняти ліс, дбати про чистоту зелених насаджень.

Юні лісівники мали можливість побувати у знаменитому музеї фауни Шацького лісоколеджу, де є опудала зубрів, лосів, оленів благородних і плямистих, диких свиней, вовків, пернатих. Такою колекцією можуть похвалитися небагато областей, музеїв, тим паче навчальних закладів. А все тому, що при коледжі діє таксодермічна навчальна лабораторія, де студенти за бажанням можуть освоїти досить рідкісну спеціальність таксодерміста.

Практичні квести відбувалися на дослідних майданчиках та у дендропарку. Тут юним лісівникам довелося складати екзамени з лісівництва та мисливства, демонструвати практичні навички з лісівничої справи.

Усі справилися. Усі учасники отримали подяки, грамоти, пам’ятні призи та подарунки. А гран-прі здобула команда Нуйнівського учнівського лісництва Камінь-Каширського району. Вона й представлятиме Волинь на Всеукраїнському зльоті учнівських лісництв у Сумах [ВОУЛМГ].