Діяльність відділу екології

 

Основними завданнями екологічного виховання в області є нагромадження в дітей екологічних знань, виховання любові до природи, прагнення берегти і примножувати її багатства та формування вмінь і навичок природоохоронної діяльності.

Ці завдання в області вирішуються через залучення дітей та учнівської молоді до роботи екологічних гуртків, студій, факультативів, клубів вихідного дня, участі у природоохоронних конкурсах, акціях та операціях.

Відділ екології ВОЕНЦ координує діяльність екологічних стежок на  теренах області. Головна  мета навчально-пізнавальних екостежок – це виховання екологічно грамотної поведінки людини в природі.. У 2015 році їх в області налічувалося 210.

Останнім часом в області набувають розвитку масові форми екологічної просвіти такі як екотеатри та агітколективи. На сьогодні в регіоні їх  нараховується  240. З метою активізації еколого-просвітницької роботи в освітніх закладах області колектив відділу екології Волинського обласног еколого-натуралістичного центру щороку проводить конкурс екологічних агітколективів. Перед обласним етапом традиційно проходять міські та районні конкурси, що дає можливість належним чином залучити до участі якнайбільшу кількість колективів. Тематика виступів змінюється щороку: у 2012 році – «Збережемо ліси», у 2013 – «Проблеми захисту червонокнижних видів тварин», у 2014 – «Збережемо первоцвіти», у 2016 – «Збереження та раціональне використання земельних ресурсів». Така активна позиція  педагогів ВОЕНЦ щодо еколого-просвітницької та природоохоронної діяльності учнівських колективів екологічної просвіти дає можливість показувати високі результати на Всеукраїнському рівні. Так,  завдячуючи перемогам юних природолюбів нашого краю, Волинь двічі приймала Всеукраїнський конкурс «Земля - наш спільний дім».

 Волинський обласний еколого-натуралістичний центр координує в області роботу шкільних лісництв. Їх кількість постійно збільшується, що вимагає від нас особливої уваги у наданні методичної допомоги, в організації роботи як вже існуючих, так і новостворених учнівських об’єднань, розпочинаючи від програмного забезпечення, оформлення документації до розробки тематики дослідницької роботи і надання допомоги в організації навчального процесу.

      Нині в області налічується 42 учнівських лісництва

Плідна робота колективу відділу екології в даному напрямку дає можливість юним лісівникам Волині виборювати високі сходинки на Всеукраїнському рівні. У 2013 році команда вихованців учнівських лісництв Волині у складі членів Маневицького та Цуманського об’єднань стала абсолютним переможцем, виборола Гран-прі. У 2014 році Всеукраїнський зліт учнівських лісництв проходив на теренах нашої області.

Юні волиняни активно беруть участь у щорічних природоохоронних конкурсах,  трудових акціях та операціях, зокрема: «Майбутнє лісу у твоїх руках», «До чистих джерел», «Вчимося заповідувати», «Мій рідний край – моя Земля»,«Жолудь», «Ліси для нащадків» та ін. Під час проведення трудових акцій, операцій  юннати проводять насадження  дерев на нових площах, закладають шкілки дерев та кущів, огороджують та розселяють мурашники, збирають насіння дерев, заготовляють корми для підгодівлі тварин взимку, збирають лікарську сировину, виготовляють та розвішують годівнички, шпаківні, дуплянки, проводять патрулювання у пожежонебезпечний період, займаються дослідницькою роботою.