Збір лідерів Всеукраїнської дитячої спілки «Дитячий екологічний парламент»

12-15 червня 2017 року в Національному еколого-натуралістичному центрі учнівської молоді Міністерства освіти і науки України був проведений збір лідерів Всеукраїнської дитячої спілки «Дитячий екологічний парламент» та юннатських секцій охорони природи, в якому взяли участь представники з 21 області.

DSC 1237-300x169

В рамках заходу був проведений круглий стіл «Екологічна робота осередків та юннатських секцій охорони природи», де юні парламентарі доповідали про природоохоронну роботу регіональних осередків ДЕП, юнатських секцій охорони природи, ділились та обмінювались досвідом. 

 До роботи круглого столу долучився Самойленко Юрій Іванович – народний депутат Верховної Ради України ІІІ скликання, голова Української екологічної асоціації «Зелений світ». Голова ДЕП урочисто запросила Юрія Івановича стати почесним членом спілки.

Юні парламентарі працювали на засіданнях робочих груп, де готували звернення до органів державної влади, що стосуються проблем у різних сферах життя України, які їх турбують та пропонували своє бачення та можливі шляхи їх вирішення.

На майстер-класі «Частинку дитячого тепла – захисникам держави» юннати своїми руками виготовляли подарунки воїнам АТО, цікаво та весело провели час за еколого-патріотичною грою «Паросток», відвідали Національний музей історії України, численні екскурсії по місту Києву.

Для керівників делегацій був організований круглий стіл «Молодіжний громадянський екологічний рух – вимога освіти сталого розвитку». Педагоги разом з Мельниковою Оленою Володимирівною – головою ГО екологічний клуб «Еремурус» обговорили питання, що стосуються змістовної роботи в сучасних громадських екологічних організаціях, традиційних та новітніх творчих учнівських об’єднаннях та необхідність і шляхи переформування дитячої екологічної громадської організації в дорослу на прикладі «Еремурусу». Іваськевич Галина Леонтіївна, методист Вінницької станції натуралістів піднімала питання відродження юнатських секцій Товариства охорони природи та ділилась досвідом роботи на прикладі свого закладу. Важливим аспектом роботи круглого столу стали питання створення та розширення осередків ВСД «ДЕП» в регіонах, залучення молоді з активною громадянською позицією до дитячого парламенту.

Також для керівників делегацій був організований науковий пікнік, де Карамушка Віктор Іванович, завідуючий кафедрою екології Києво-Могилянської академії виступив з темою «Компетентісний підхід в освіті сталого розвитку».

Урочисте закриття заходу відбувалось у теплій, дружній атмосфері. Юні парламентарі вразили своїми музичними, пісенними, танцювальними та віршованими виступами. Учасники заходу отримали грамоти за плідну роботу у сфері екологічного парламентаризму, а керівники – подяки за змістовне екологічне виховання своїх юннатів.