10 батьківських виразів, які ненавидять діти

Журнал "Сноб" склав десятку самих неприємних батьківських фраз,

від яких у дітей вибухає мозок. Як це все знайомо, чи не так?
  Задержка-речевого-развития

Подивимося...Звучить у відповідь на пропозицію сходити в кіно, поїхати на вихідні в гості або почитати на ніч книжку. Означає завжди тільки «ні», але дає помилкову надію на іншу відповідь.

Зараз! Обманний маневр. У реальності «зараз» настає через годину, через місяць, а то і зовсім ніколи.

Ні - означає ні! Безглузда тотожність - замінює собою пояснення, чому саме «ні», і робить подальший діалог неможливим.

Є таке слово - «треба». Природне продовження батьківських риторичних вправ. Відсилає до аксіоми, якої насправді не існує.

А як ти сам думаєш? Як і в попередніх випадках, питання риторичне. Передбачається, що дитина дає «правильну» відповідь або вислуховує її від старших. Тут немає місця для роздумів.

Як тобі не соромно! (Продовження:... ти ж старша, ти ж дівчинка, ти ж хлопчик і т. п.). Порушення причинно-наслідкових зв'язків. Ніби почуття сорому повинно залежати від віку чи статі.

Роби, як хочеш! Підступна обіцянка свободи - насправді представляє серйозну загрозу майбутньої самостійності. Передбачається: «Все одно ти зробиш неправильно». І це знову відмова будь-що обговорювати.

Не треба думати, що ти найрозумніший! Не кажучи вже про те, що ця фраза різко знижує самооцінку, вона ще і відноситься до розряду взаємовиключних. Варіант: «Ну ти ж дорослий, розумний хлопець...»

Не вигадуй! Надає багатостороннє руйнівний вплив. Мало того, що тобі не вірять, - ще й пропонують завжди залишатися в рамках повсякденної логіки.

 Виростеш – зрозумієш. Шедевр виховної думки. Повна відмова не тільки в поясненні, а й взагалі у здатності дитини розуміти.                                                                         

"Світ такий або такий тільки тому,

що ми сказали собі, що він такий." 
                                                                     (Карлос Кастанеда)